Polskie siatkarki nie jadą na igrzyska do Tokio

Polskie siatkarki przegrały z reprezentacją Turcji 2:3 w półfinale turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich w Tokio. Polki w czwartym secie nie wykorzystały pięciu piłek meczowych.

Aktualizacja: 11.01.2020 22:27 Publikacja: 11.01.2020 21:50

W pierwszym secie Polki początkowo oddały pole rywalkom, które prowadziły kilkoma punktami do pierwszej przerwy technicznej.

Polki objęły prowadzenie przy stanie 9:8 i od tej chwili nabrały pewności siebie. Ostatecznie pierwszą partię wygrały 25:19.

W drugim secie role się odwróciły. Nasze reprezentantki popełniły sporo błędów, głównie w obronie.

Turczynki objęły prowadzenie już na początku seta, prowadząc 6:2. Polkom udało się doprowadzić do wyrównania 9:9, ale od tego momentu Turczynki nie pozwoliły sobie odebrać prowadzenia i wygrały seta 25:18.

Trzecią partię znów dobrze rozpoczęły Turczynki, a Polki konsekwentnie je ścigały. Od stanu 11:8 dla Biało-Czerwonych nasze reprezentantki odskakiwały od rywalek coraz wyraźniej aż do wyniku 15:9.

W tym momencie dobra passa się załamała i to rywalki dostały wiatr w żagle, wyrównując po 19. Ostatecznie jednak trzeci set wygrały Polki 25:23.

Czwarta partia od początku była bardzo wyrównana i długo utrzymywała się w okolicach remisu. Potem dobą passę miały Turczynki, które odskoczyły o 4 punkty, do stanu 16:12.

Dalsza część seta była znowu wyrównana, a skończyła go mordercza walka. Polki miały 5 piłek meczowych, a Turczynki - 3 setowe. Czwarty set skończył się korzystnie dla Turcji - 33:31.

Tie-break to dominacja Turczynek. Choć początkowo walka toczyła się punkt za punkt, to ostatecznie Turczynki popełniły mniej błędów i łatwo wygrały 15:11.

Polki musiały wygrać to spotkanie, jeśli chciały zagrać w Igrzyskach olimpijskich w Tokio. Przegrana oznacza, że nie zgrają w tych najważniejszych zawodach, a jutro w finale turnieju kwalifikacyjnego Turczynki spotkają się z Niemkami.

Polska - Turcja 2:3 (25:19, 18:25, 25:23; 31:33, 11:15)

Siatkówka
Piękny finał wyjątkowego sezonu. Jastrzębski Węgiel może potwierdzić dominację polskich klubów